Karščio bangos, šaltas prakaitas, miego sutrikimai, irzlumas: kiekviena moteris menopauzę išgyvena skirtingai. Šis gyvenimo etapas paprastai prasideda nuo 45 iki 55 metų. Kada tiksliai prasidės menopauzė? Deja, to negalima numatyti. Labai svarbus yra moters gyvenimo būdas bei genai. Jei motinai anksti išnyksta menstruacijos, labai tikėtina, kad ir dukros situacija bus panaši.
Likus keleriems metams iki paskutinių menstruacijų, t.y. premenopauzės laikotarpiu, moters ciklas gali būti labai nereguliarus. Dažnai pastebimi ciklo trukmės sutrikimai, kartais tarp menstruacijų gali praeiti ir iki 60 dienų. Kraujavimo intensyvumas taip pat keičiasi. Vieno ciklo laikotarpis gali būti intensyvesnis, o kito - vos pastebimas. Atsiranda neovuliaciniai ciklai. Nereguliarumo priežastis yra hormoniniai pokyčiai: sumažėjęs estrogeno ir progesterono kiekis.
Estrogenai veikia ne tik moterų reprodukcinę sistemą. Jie taip pat veikia apatinius šlapimo organus. Menopauzė labai dažnai siejama su stresiniu šlapimo nelaikymu. Šlapimo nelaikymas yra nemaloni daugelio moterų problema, tačiau visada verta apie tai pasikalbėti su gydytoju ir pasirinkti geriausią gydymą. Svarbu užtikrinti komforto jausmą ir tinkamą higieną. Nelaikymo atveju vietoj higieninių paketų geriau naudoti specialius urologinius įklotus („ Bella Control Discreet "). Jie daug geriau sugeria šlapimą, neutralizuoja nemalonius kvapus ir, svarbiausia, yra labai diskretiški, nesimato po drabužiais.
Perimenopauzės pradžia nereiškia jūsų vaisingumo pabaigos. Ne kiekvienas ciklas yra anovuliacinis ir vis dar įmanoma pastoti. Jei neplanuojate pastoti, rekomenduojama naudoti kontracepciją.
Ant produktų, tokių kaip higieninės servetėlės, higieniniai paketai ir tamponai pakuočių galite pamatyti ženklinimą:
Jis aiškiai nurodo kur turi būti panaudotos higienos priemonės ir iliustruoja netinkamo jų išmetimo pasekmes.
Tinkamo rūšiavimo dėka prisidedame prie į tualetus išmetamų ir į jūras ir vandenynus patenkančių higienos priemonių atliekų kiekio mažinimo.
Sužinoti daugiau