konfigurator Produktai pirkti internetu

Menstruacijos. Kaip pasiruošti.

Menstruacijos lydi kiekvieną moterį nuo paauglystės iki menopauzės. Nėra ko bijoti ar gėdytis. Pirmosios menstruacijos yra signalas, kad mes bręstame, o mūsų kūne vyksta įprasti pokyčiai. Nors tikriausiai apie tai dar net negalvojate, pirmosios mėnesinės yra signalas, kad ateityje galėsite turėti vaikų.

Menstruacinis ciklas – kaip jis veikia

Pirmosios menstruacijos (vadinamosios menarchė) paprastai įvyksta 12–14 metų amžiaus. Jei esate labai liekna, tikėtina, kad pirmosios mėnesinės gali prasidėti šiek tiek vėliau, jūsų organizmas turi sukaupti pakankamai kūno riebalų, kad jūsų kiaušidės pradėtų gaminti estrogeno. Hipofizė yra atsakinga už visą procesą, kuris pradeda gaminti šiuos hormonus: FSH (folikulus stimuliuojantis hormonas) ir LH (liuteinizuojantis hormonas). Veikiant FSH, jūsų kiaušidėse pradeda bręsti Grafo folikulas ir kartu su juo kiaušialąstė. Maždaug 14-tą ciklo dieną Grafo folikulas plyšta ir kiaušialąstė pradeda savo kelionę kiaušintakiu gimdos link. Šios kelionės metu LH plyšusio Grafo folikulo struktūrą paverčia endokrinine liauka, vadinamuoju geltonkūniu. Jis yra atsakingas už progesterono gamybą – hormoną, atsakingą už endometriumo augimą ir vešėjimą. Jei ovuliacijos metu nepastojote, gimdos gleivinė atsidalina ir yra pašalinama per makštį. Kai gimdos gleivinė atsiskiria, mažos kraujagyslės plyšta. Toks gimdos gleivinės kraujavimas vadinamas menstruacijomis.

Kiek laiko trunka menstruacinis ciklas?

Vidutinis mėnesinių ciklas trunka 28   dienas. Tačiau mes visi esame labai skirtingi ir kai kurioms moterims menstruacijų ciklas gali būti trumpesnis, 24   dienos, o kitoms ilgesnis – 32   dienos. Atminkite, kad atsiradus pirmosioms mėnesinėms nereiškia, kad kitos mėnesinės įvyks lygiai po vieno mėnesio. Kol augate, pirmosios mėnesinės gali būti labai nereguliarios. Tarp pirmo ir sekančio kraujavimo gali praeiti net pora mėnesių.

Pirmoji mėnesinių diena yra pirmoji ciklo diena. Ovuliacija, t.y. kiaušinėlio išsiskyrimas iš kiaušidės, paprastai įvyksta ciklo viduryje. Tai laikas, kai galite pastoti jeigu nesisaugote. Jei kiaušinėlis nėra apvaisintas, kūnas pradės ruoštis gleivinės atsidalinimui ir taip prasidės mėnesinės (dar vadinamos menstruacijomis). Menstruacijos trunka vidutiniškai 3–5 dienas. Pernelyg gausus kraujavimas ar ilgos menstruacijos yra signalas, kad reikia kreiptis į gydytoją, nes netekus kraujo prarandama daug geležies, o tai gali sukelti anemiją.

Kaip pasiruošti pirmosioms mėnesinėms? Jei bijote, kad pirmosios mėnesinės gali jus užklupti netikėtai, dėvėkite higieninius įklotus, kurie papildomai padės išlaikyti tinkamą higienos lygį. Likus porai mėnesių iki pirmųjų mėnesinių, galite pastebėti baltas išskyras iš makšties. Tai yra tinkamo hormonų vystymosi simptomas. Pirmosios mėnesinės gali atsirasti ne namuose, tačiau atminkite, kad menstruacijos nėra liga ir, nepaisant jų, galite normaliai funkcionuoti. Visada verta turėti su savimi higieninį paketą, pageidautina itin ploną, kad nereikėtų bijoti, jog jis bus matomas po prigludusiais drabužiais.

Patarimai paauglėms

sužinoti daugiau

Patarimai kiekvienai
iš mūsų

sužinoti daugiau

Patarimai menopauzės metu

sužinoti daugiau

#IŠMESK ATSAKINGAI!

Ant produktų, tokių kaip higieninės servetėlės, higieniniai paketai ir tamponai pakuočių galite pamatyti ženklinimą:

Jis aiškiai nurodo kur turi būti panaudotos higienos priemonės ir iliustruoja netinkamo jų išmetimo pasekmes.

Tinkamo rūšiavimo dėka prisidedame prie į tualetus išmetamų ir į jūras ir vandenynus patenkančių higienos priemonių atliekų kiekio mažinimo.

Sužinoti daugiau

Išsirink sau tinkamą produktą

Labiausiai jūsų poreikį atitinkančio produkto pasiūlymui gauti, pasirinkite filtrus, kad gautumėte geriausią rekomendaciją iš Bella.

Produktas

Dienos laikas

Sugeriamumas

Storis

Ilgis

Kvapas

iš naujo nustatyti filtrus

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .bella.lt/lt_LT Advertisement 3 months
smvr .bella.lt/lt_LT Analytics 10 years
smuuid .bella.lt/lt_LT Analytics 10 years
_ga .bella.lt/lt_LT Analytics 2 years
_gid .bella.lt/lt_LT Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .bella.lt/lt_LT Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .bella.lt/lt_LT Analytics 1 minute
_smvs .bella.lt/lt_LT Analytics 1 day
_hjFirstSeen .bella.lt/lt_LT Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .bella.lt/lt_LT Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .bella.lt/lt_LT Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony bella.lt/lt_LT Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .bella.lt/lt_LT Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .bella.lt/lt_LT Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl

Išsaugokite pasirinkimą Sutinku su visais