Menopauzė yra mokslinis paskutinių moters menstruacijų pavadinimas. Prieš menopauzę prasideda perimenopauzė. Tai laikas, kai kinta estrogenų gamyba, hipofizė sulėtėja, o kiaušidės laikui bėgant nustoja išskirti kiaušialąstes, todėl moteriai neįmanoma pastoti. Moterims menopauzė prasideda nuo 45 iki 55 metų. Perimenopauzinis laikotarpis paprastai prasideda maždaug 5 – 10 metų prieš menopauzę ir žymi vaisingumo mažėjimo pradžią.
Pagrindiniai perimenopauzės laikotarpio simptomai yra nereguliarios menstruacijos. Menstruacijų kraujavimas gali būti stipresnis – dėl hormonų trūkumo ir anovuliacinių ciklų, – endometriumas tampa storesnis. Mažas estrogeno kiekis taip pat yra atsakingas už karščio bangas ir šaltą prakaitą, nes tai sutrikdo termoreguliacijos centrą. Mažas šio hormono kiekis taip pat gali sukelti miego sutrikimus, dirglumą, atminties sutrikimus, sumažėjusią koncentraciją. Perimenopauzė taip pat siejama su sumažėjusiu testosteronu, atsakingu už lytinį potraukį, dėl ko nėra potraukio seksui, o tai gali būti ypač sunku partneriui. Pakaitinė hormonų terapija gali padėti. Atsižvelgiant į menopauzės sunkumą ir gydytojo rekomendacijas, gali būti naudojami hormonai, tai yra skirtingų konfigūracijų estrogenas ir progesteronas.
Ant produktų, tokių kaip higieninės servetėlės, higieniniai paketai ir tamponai pakuočių galite pamatyti ženklinimą:
Jis aiškiai nurodo kur turi būti panaudotos higienos priemonės ir iliustruoja netinkamo jų išmetimo pasekmes.
Tinkamo rūšiavimo dėka prisidedame prie į tualetus išmetamų ir į jūras ir vandenynus patenkančių higienos priemonių atliekų kiekio mažinimo.
Sužinoti daugiau