Dažniausiai manoma, kad menstruacijų laikotarpis trunka nuo 3 iki 5 dienų. Tiek trumpesniam, tiek ilgesniam laikotarpiui reikalinga gydytojo ginekologo konsultacija. Jei mėnesinės per trumpos ar per ilgos, tai gali reikšti, pavyzdžiui, hormonines problemas, todėl neverta atidėlioti vizito pas specialistą.
Jūsų mėnesinių ciklas gali trukti nuo 21 iki 35 dienų. Todėl reguliarios mėnesinės, pvz., 23 dienų, neturėtų kelti susirūpinimo. Jei jūsų ciklas tapo nereguliarus, turėtumėte apsilankyti pas savo ginekologą.
Jei kasdien esate fiziškai aktyvi, neatsisakykite sporto. Fizinis aktyvumas ir pratimai teigiamai veikia jūsų kūną, „tomis dienomis“ jie gali sumažinti skausmingus pilvo spazmus ir taip pagerinti jūsų savijautą. Ypač rekomenduojama: plaukimas, važinėjimas dviračiu, gimnastika (akcentuojant tempimą), žygiai. Tik intensyvios treniruotės (tokios kaip jėgos pratimai) gali sustiprinti kraujavimą.
Jei jums ir jūsų partneriui tai netrukdo, nėra jokių kontraindikacijų sveikatai. Tačiau atminkite, kad per menstruacijas lengva užsikrėsti, nes menstruacinis kraujas yra puiki terpė bakterijoms augti.
Skausmo suvokimas yra labai individualus, tai taip pat taikoma ir menstruacijų skausmui. Kas gali padėti? Esant lengviems simptomams, galite naudoti skausmą malšinančius vaistus ar spazmolitinius vaistus, kuriuos galima įsigyti be recepto. Taip pat galite išbandyti lengvus fizinius pratimus, atpalaiduojančius įtemptus raumenis, arba šiltus kompresus. Jei jaučiate stiprų skausmą, kuris apsunkina įprastą gyvenimą, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.
Ant produktų, tokių kaip higieninės servetėlės, higieniniai paketai ir tamponai pakuočių galite pamatyti ženklinimą:
Jis aiškiai nurodo kur turi būti panaudotos higienos priemonės ir iliustruoja netinkamo jų išmetimo pasekmes.
Tinkamo rūšiavimo dėka prisidedame prie į tualetus išmetamų ir į jūras ir vandenynus patenkančių higienos priemonių atliekų kiekio mažinimo.
Sužinoti daugiau